9 Eylül 2015 Çarşamba

Tesla ve NASA


NASA 2006'da Satürn yakınlarından bir sinyal aldığını açıklamış hatta bu sinyali dünya ile paylaşmıştı. O sinyalde de üçlü bir mesaj vardı. Aynı mesaj üç kere tekrarlıyordu kendini:


Aslında büyük bir ekipmanla ve de gelişmiş aletlerle alınan bu sinyallerden çok daha önemlisi günümüzden 115 yıl önce Nicola Tesla'nın buna benzer bir açıklaması olduğudur.

Bir gece geç saatlerde istasyona gelen ve kendini tekrarlayan bir sinyal Tesla’nın delilik ile anılmasına yol açmıştır. Gelen sinyallerin dış dünya kaynaklı olduğunu ve orada yaşayan varlıklar ile iletişime geçtiğine inanan Tesla, bu durumu Amerikan Kızılhaç’ına gönderdiği mektupta şu sözler ile açıklamıştır. “Kardeşlerim, başka bir alemden mesajımız var. Şöyle diyor: "Bir, iki,üç."

Tesla'nin mektubu hala saklanmaktadır. Bu mesaj yüzünden kendisine deli denildi. Bilim dünyası önceleri alay etti ve her zamanki dışlama yöntemini seçti. Ancak Tesla öyle süpürülecek bir adam değildi ve sonra bilim adamları ara bir çözüm buldu. Tesla hata yaptı dediler: “Bugün uzaya gönderdiğimiz uydular aracılığıyla aldığımız sinyallerin bir benzerini o gün Tesla’da almıştır. Tesla’nın hatası, aldığı sinyallerin uzaylılardan geldiğine dair inancıdır.”
 
Bana göre Tesla deli değildi, Einstein'e sezgiyle 1 yılda 4 makale yazdıran ve Fizik bilimini en baştan olusturanlar her kimse, Tesla'ya bilgi verenlerden aynıydı bana gore. Sadece yöntem farklıydı..

Gök Türk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder